Оцінка фази радіосигналу спільно з усіченим оцінюванням дисперсії адитивної асиметрично-ексцесної завади

Гончаров А. В., к.т.н., доцент; Уманець В. М., аспірант; Андреєв М. В.

Черкаський державний технологічний університет, Черкаси, Україна

В даній роботі представлено матеріал, що стосується спільного оцінювання фази радіосигналу та дисперсії асиметрично-ексцесної завади з використанням методу максимізації усіченого стохастичного полінома. Асиметрично-ексцесна завада характеризується кумулянтними коефіцієнтами третього і четвертого порядку. Досліджено статистичні властивості отриманих оцінок.

Ключові слова: асиметрично-ексцесна завада, стохастичний поліном, метод максимізації усіченого стохастичного полінома, коефіцієнт асиметрії, коефіцієнт ексцесу, асимптотична дисперсія оцінки.

В данной работе представлен материал, касающийся общего оценивания фазы радиосигнала и дисперсии асимметрично-эксцессной помехи с использованием метода максимизации усеченного стохастического полинома. Асимметрично-эксцессная помеха характеризуется кумулянтными коэффициентом третьего и четвертого порядка. Исследованы статистические свойства полученных оценок.

Ключевые слова: асимметрично-эксцессная помеха, стохастический полином, метод максимизации усеченного стохастического полинома, коэффициент асимметрии, коэффициент эксцесса, асимптотическая дисперсия оценки.

This article carries the material about joint estimation of radio signal phase and dispersion of a skewness-kurtosis interference using the method of maximization of truncated stochastic polynomial. The skewness-kurtosis interference is characterized by cumulant coefficients of the third and fourth order. The statistical properties of estimations are analyzed.

Keywords: skewness-kurtosis interference, stochastic polynomial, method of maximization of truncated stochastic polynomial, coefficient of skewness, coefficient of kurtosis, dispersion, asymptotic estimation dispersion.