Захист інформації в корпоративних мережах

Наталенко П.П., доцент, к.т.н.; Шолудько В.Г.

(Национальный технический университет Украины «Киевский политехнический институт», г.Киев, Украина)

Найбільш поширеною технологією при побудові корпоративних мереж в нашій державі є технологія Internet. Основними факторами визначаючими це є розвинута система сервісних послуг які сприяють підвищеному інтересу системи управління до видимих переваг у використанні цих послуг в процесі управління. Найбільш поширеним мережевим обладнанням для побудови мереж є обладнання компанії Cisco. Незважаючи на те, що ОС Cisco IOS підтримує аутентифікацію поновлень маршрутизації актуальною є задача побудови захищеної мережі на основі використання технології VPN. В доповіді розглянуті конкретні підходи по створенню такої захищеної мережі які підкріплені конкретними програмними рішеннями по її реалізації.

Ключові слова: сервісні послуги, мережеве обладнання, захищена мережа, технологія VPN, ACL-листи.