Імпедансна спектроскопія ниткоподібних кристалів Sі в області переходу метал-діелектрик

Дружинін Анатолій Олександрович, д.т.н., професор; Островський Ігор Петрович, д.т.н., доцент; Ховерко Юрій Миколайович, к.т.н , с.н.с.; Корецький Роман Миколайович

(Національний університет «Львівська політехніка», м. Львів, Україна)

На основі дослідження електропровідності ниткоподібних кристалів Si<B,Au> з діаметрами 40мкм, легованих домішкою бору до концентрацій поблизу переходу метал-ізолятор (ρ300К=0.0094–0,0168Ом·см) у температурному інтервалі 4,2÷70К, частотному діапазоні 0,01÷250кГц виявлено, що імпеданс зразків в залежності від температури має ємнісний (4,2–20К) та індуктивний (30–70К) характер, величина якого залежить від концентрації легуючої домішки. На основі досліджень кристалів методом імпедансної спектроскопії обговорено відмінність поведінки імпендансу зразків з різною концентрацією легуючої домішки.

Ключові слова: кремній, ниткоподібні кристали, перехід метал-діелектрик, імпеданс-спектроскопія.