Мініатюрні пристрої на основі електромагнітних кристалів

Біденко Павло Сергійович; Назарько Анатолій Іванович; Нелін Євгеній Андрійович, д.т.н., проф., Попсуй Володимир Ілліч

(Національний технічний університет України «Київський Політехнічний Інститут», м. Київ, Україна)

Запропоновано новий метод зменшення габаритів електромагнітних кристалів (ЕК) за рахунок ускладнення хвильової траєкторії у вигляді взаємопов'язаних П-подібних петель, що охоплюють неоднорідності. При однакових значеннях діаметру неоднорідностей та відстані між ними запропонована структура приблизно в 2,4 і в 1,5 рази коротше у порівнянні з прямолінійною структурою і структурою з хвильовими траєкторіями у формі меандру. Представлені рекомендації особливостей 3D-моделювання ЕК. Розроблено та виготовлено мінімізований вузькосмуговий ЕК-фільтр на основі резонатора Фабрі-Перо. Представлені теоретичні та експериментальні результати.

Ключові слова: електромагнітний кристал, електромагнітна неоднорідність, 3D-моделювання, мікросмужковий вузькосмуговий фільтр