Чутливий приймач звукового підводного зв’язку

Родін Олександр Сергійович; Макаренко Олександр Сергійович, к.т.н., доц.

(Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», м. Київ, Україна)

Прийом корисних сигналів завжди відбувається на фоні завад різноманітного походження. Ефективність прийому сигналів в значній мірі залежить від співвідношення рівнів корисного сигналу та завад. В деяких випадках в системах звукового підводного зв’язку (ЗПЗ) використовують синхронні детектори, які не погіршують відношення сигнал/шум, але й не поліпшують його. Застосування компенсатора шуму дозволяє суттєво поліпшити відношення сигнал/шум.

Download this file (RTPSAS_2013_s5_p150.pdf)Родін О. С., Макаренко О. С.[Тези]456 Kb