Надійнісна модель відмовостійкої багатопроцесорної системи з відновленням працездатності програмного забезпечення

Волочій Богдан Юрійович, д.т.н., проф.; Муляк Олександр Володимирович, аспірант; Озірковський Леонід Деонісійович, к.т.н., доц.; Змисний Михайло Михайлович, асистент; Панський Тарас Іванович, аспірант

(Національний університет «Львівська політехніка», м. Львів, Україна )

В роботі запропоновано надійнісну модель відмовостійкої багатопроцесорної системи, до складу якої входить дві багатопроцесорні системи (основна і резервна), процесори спільного ковзного резерву, процесор контролю та діагностики системи в апаратній частині та програмного забезпечення. В моделі також враховано автоматичне перезавантаження програмного забезпечення, після втрати працездатності викликаної збоями апаратних засобів системи. Запропонована модель призначена для розв’язання задач надійнісного проектування програмно-апаратних систем.

Ключові слова: надійність програмно-апаратних систем, відмовостійка програмно-апаратна система, відмовостійка багатопроцесорна система.