Розробка методу зменшення неоднозначності визначення координат наземних об’єктів трипозиційною пасивною системою радіотехнічного контролю

Гурман Іван Васильович1; Лисий Микола Іванович1 , д.т.н., доц.; Орлов Володимир Вікторович2, к.т.н., доц.

(1Хмельницький національний університет, м. Хмельницький, Україна; 2Одеська національна морська академія, м.Одеса, Україна )

Сутність новизни методу полягає у визначенні координат на основі функціонування пеленгатора Сайбеля і обробці значень потужності сигналу в точках прийому. Метод відрізняється зняттям обмеження на топологію трьох точок прийому, отриманням аналітичних залежностей однозначного визначення координат за рахунок комплексного контролю часових і амплітудних параметрів сигналу. Використання методу дозволило підвищити ефективність контролю об’єктів за рахунок забезпечення інваріантності топології точок прийому та зменшення грубих промахів контролю через неоднозначність визначення координат.

Ключові слова: однозначність визначення координат, пасивна система контролю.