Аналіз методів контролю якості сигналів в цифрових радіорелейних та тропосферних станціях зв’язку

Зінченко Андрій Костянтинович; Бондаренко Геннадій Іванович, к.т.н.

(Національний технічний університет України «Київський Політехнічний Інститут», м. Київ, Україна)

У даній статті наводиться огляд існуючих методів та засобів оцінки якості сигналів в цифрових системах зв’язку, що працюють із цифровим потоком первинного рівня синхронної цифрової ієрархії 2048 кбіт/с (потік Е1). Розглянуті питання вимірювання основних показників помилок, що виникають в цифровому каналі, таких, як BER – (Bit Error Ratio, коефіцієнт бітових помилок) та ES – (Error Seconds, секунди з помилками). Приводиться опис методів вимірювання цих показників, як при вимкненому сервісі, так і в режимі реального часу.

Ключові слова: цифровий потік, методи оцінки цифрових сигналів, бітові помилки.