Електромагнітне дослідження параметрів сіталової та цинкової кераміки.

Яненко Олексій Пилипович, д.т.н., проф.; Куценко Володимир Петрович, к.т.н., докторант; Михайленко Сергій Володимирович, студент

(Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», м. Київ, Україна)

Фізичні та біологічні об'єкти створюють навколо себе шумові елект-ромагнітні поля і випромінювання широкого діапазону частот, які несуть відповідну інформацію про їх склад та характеристики. Джерелом власного електромагнітного випромінювання (ЕМВ) об'єктів є теплові електричні флуктуації (тепловий шум), які виникають в результаті хаотичного (броунівського) руху носіїв електричних зарядів (електронів, іонів, дірок). Об'єкти дослідження випромінюють, поглинають, відбивають і пропускають шумове ЕМВ в широкому діапазоні частот. Його інтенсивність в частотному діапазоні залежить від складу, температури, стану поверхні.