Експериментальне дослідження роботи пневмогідравлічного дозатора з контролерним керуванням.

Узунов Олександр Васильович, д.т.н., доц.; Ночніченко Ігор Вікторович, ас.; Галецький Олександр Сергійович, ас.; Новосад Андрій Анатолійович, ас.

(Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», м. Київ, Україна)

Розглянуто питання створення позиційного приводу для технологічного обладнання, що задовольняє вимоги гнучкості та енергоефективності. Підвищення цих показників досягається за рахунок застосування контролерно - програмного управління в поєднанні з об'ємним принципом регулювання положення робочого органу. Команди контролера перетворюються пневмогідравлічним дозатором в порції робочої рідини, що подаються в порожнину гідравлічного виконавчого пристрою, шток якого позиціонує робочий орган. Розроблений експериментальний стенд, який дозволяє оцінити характеристики приводу і його елементів. Досліджено процеси зміни рівня тиску в пневматичній і плунжерній камерах дозатора.