Оптимізація передавальних характеристик різко несиметричних хвилеводів

Левандовський Віталій Георгійович, к.ф.-м.н., доцент

(Національний технічний університет Україны «Київский політехнічний інститут», м. Київ, Україна)

Використання неоднорідних діелектричних хвилеводів при розробці радіоелект-ронної апаратури суттєво покращує технічні характеристики. При цьому вибір граді-єнту показника заломлення здійснюється в значній мірі експериментальним підбором. В даній роботі виконується моделювання параметрів металодіелектричного хвилеводу з розширеною смугою одномодового режиму. Метод дозволяє використовувати, як ви-хідне, будь-яке середовище з відомим профілем зміни діелектричної проникності в його поперечному перерізі та відомими характеристиками. В даному випадку, як вихідне, використовується однорідне невідбивальне середовище. Дослідження показали, що фу-нкція профілю діелектричної проникності плавно змінюється і стрибок на границі від-сутній. При цьому збільшується смуга одномодового режиму. Застосування таких хвилеводів дозволить знизити втрати при з’єднанні внаслідок оптимізації товщини.

Ключові слова: планарні хвилеводи, металодіелектричні хвилеводи, одномодовий режим, інтегральна оптика.

Download this file (RTPSAS_2013_s2_p055.pdf)Левандовський В.Г.[Тези]475 Kb