Способи підвищення частоти вихідних коливань інтегрованих синтезаторів прямого цифрового синтезу

Коцержинський Борис Олексійович, д.т.н.,проф.

(Національний технічний університет України «Київський Політехнічний Інститут», м. Київ, Україна)

Огляд досягнень провідних світових фірм у створенні інтегрованих синтезаторів прямого цифрового синтезу показує, що найвища частота коливань не перевищує 1.4..1.7 ГГц. Розглянуті можливості способів збільшення частоти вихідних коливань ІСПЦС для виходу у діапазон НВЧ. Показано, що просте використання гармонік доцільно для підвищення до десяти разів, зберігаються усі переваги ПЦС, але можливе перевертання спектру. Підвищення частоти за допомогою змішувачів частот більш апробоване, знайшло застосування у синтезаторах діапазону 1…40 ГГц, але мало відомостей стосовно генерації складних частотно-модульованих коливань. Незважаючи на збільшення рівнів фазового шуму та спурів, помноження частоти з успіхом використовується у розробках синтезаторів. Генерування частотно-модульованих коливань за цим способом теж потребує подальших досліджень, особливо у плані отримання широкої смуги перестроювання частоти.

Ключові слова: інтегровані синтезатори прямого цифрового синтезу, підвищення частоти.

Download this file (RTPSAS_2013_s2_p045.pdf)Коцержинський Б.О.[Тези]441 Kb