Порівняння стратегій профілактичного та аварійного відновлення джерела безперебійного електроживлення апаратури довготривалого і безперервного використання

Волочій Б.Ю., д.т.н. професор; Кузнєцов Д.С., аспірант

(Національний університет «Львівська політехніка», м. Львів, Україна)

В роботі виконується порівняння показників надійності двох варіантів реалізації відмовостійкої системи з конфігурацією N+M для джерел безперебійного електроживлення, для яких передбачено планово-профілактичне або аварійне відновлення. При забезпеченні однакових середніх значень тривалостей безвідмовної роботи, вони володіють різними значеннями ймовірності безвідмовної роботи при заданій тривалості експлуатації. Проведення дослідження стало можливим після розробки моделей відмовостійких систем у вигляді систем диференційних рівнянь Колмогорова - Чепмена.

Ключові слова: джерело безперебійного електроживлення, змішане резервування, відмовостійка система, технічне обслуговування.

Download this file (RTPSAS_2013_s2_p047.pdf)Волочій Б. Ю., Кузнєцов Д. С.[Тези]480 Kb