Використання нейронних мереж під час класичного синтезу мікрохвильових пристроїв

Автор:

Адаменко Володимир Олексійович, аспірант; Мірських Георгій Олександрович, к.т.н. доцент (Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", м. Київ, Україна)

Відомою проблемою використання класичних методів синтезу для проектування частотно-вибіркових мікрохвильових пристроїв [1] є відмінність реалізованих характеристик від прогнозованих. Це обумовлено тим, що класичний синтез проводиться без урахування значної сукупності факторів, які проявляються за реальних умов. Відомо також, що використання спеціалізованих програмних продуктів (наприклад, MicroWave Studio) не розв'язує повністю задачу врахування вказаних факторів, а часто є і неможливим у зв'язку з потребою значних обчислювальних потужностей. На думку авторів, задачі проектування мікрохвильових (і в т.ч. частотно-вибіркових) пристроїв можуть бути ефективно розв'язані за умови, побудови таких моделей та алгоритмів, котрі б дозволяли під час проектування враховувати результати, отримані в ході експериментів (або дослідження раніше розроблених пристроїв).

Download this file (RTPSAS_2012_s6_p131.pdf)Адаменко В.О., Мірських Г.О, тези[Повний текст]265 Kb