Експериментальне дослідження діелектричних резонансів феритових резонаторів

Автор:

Вунтесмері Володимир Семенович, к.т.н. доцент; Репік Ольга Андріївна (Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", м. Київ, Україна)

Феритовий резонатор розглядається як феритова кулька радіусу R, намагнічена до насичення зовнішнім постійним магнітним полем . За наявності зовнішнього електромагнітного поля, частота якого співпадає з частотою власних коливань спінових магнітних моментів електронів, виникає явище феромагнітного резонансу [1]. Діелектрична проникність матеріалу феритового резонатора має величину ε = (13÷16). Якщо геометричні розміри феритового резонатора мають порядок довжини хвилі, поділеній на , у феритовому резонаторі виникає спектр діелектричних резонансів [2]. Використовуючи зв'язок між діелектричним і феромагнітним резонансами можна суттєво поліпшити характеристики феритових пристроїв на основі феромагнітного резонансу.

Download this file (RTPSAS_2012_s6_p135.pdf)Вунтесмері В. С., Репік О. А., тези[Повний текст]353 Kb