Оцінка ефективності використання відмовостійкої системи з реконфігурацією ядра мажоритарної структури

Автор:

Волочій Богдан Юрійович , д.т.н., професор; Озірковський Леонід Деонісійович, к.т.н., доцент; Змисний Михайло Михайлович, аспірант (Національний університет «Львівська політехніка», м. Львів, Україна)

Представлено моделі відмовостійкої системи з комбінованим структурним резервуванням, яка включає мажоритарну структуру з N-ю кількістю технічних систем в ядрі та їх ковзне резервування. Експлуатація системи не передбачає технічного обслуговування, а тому розглядається використання процедури реконфігурації ядра мажоритарної структури. За допомогою розроблених моделей проведено порівняння надійності відмовостійкої системи з реконфігурацією ядра і без реконфігурації. Досліджено залежність показників надійності відмовостійкої системи при двох умовах запуску процедури реконфігурації. Показано доцільну надійність мажоритарного елемента.
Ключові слова: надійність, відмовостійка система, мажоритарна структура.