Ультразвуковий метод вимірювання густини нафтопродуктів

Білинський Й. Й., д-р техн. наук, проф.; Огородник К. В., к.т.н, доцент; Стоян Н. А., аспірант

Вінницький національний технічний університет, м. Вінниця, Україна

Запропоновано ультразвуковий метод вимірювання густини нафтопродуктів, розроблено його математичну модель, наведено результати розрахунків максимальної частоти ультразвукових хвиль у ближній зоні та результати експериментальних досліджень для різних видів нафтопродуктів.

Ключові слова: ближня зона, ультразвуковий вимірювач густини.

Предложено ультразвуковой метод измерения плотности нефтепродуктов, разработана его математическую модель, приведены результаты расчетов максимальной частоты ультразвуковых волн в ближней зоне и результаты экспериментальных исследований для различных видов нефтепродуктов.

Ключевые слова: ближняя зона, ультразвуковой измеритель плотности.

Offered an ultrasonic method of measuring the density of petroleum products, developed it mathematical model, presented the results of calculations of the maximum frequency ultrasonic waves in the near field and experimental results for different types of petroleum products.

Keywords: near zone, ultrasonic meter of density.